Vēsture īsumā

Grupa “Willow Farm” savu pirmo koncertu nospēlēja 1994.gada ziemā, un kopš tā laika grupas līdera un dziesmu autora Emīla Dreiblata līdzgaitnieki mainījušies, nākuši un gājuši, bet “Willow Farm” turpina savā daiļradē apvienot dažādas alternatīvās mūzikas tradīcijas.

Pirmos panākumus grupa guva 1995.gadā festivālā “Sinepes un medus” Madonā. Mikrofona ierakstu vadītājs Guntars Račs “Willow Farm” uzaicināja ierakstīt vairākas dziesmas, taču pārāk nepieradināts tolaik vēl bija grupas skanējums. Pēc pirmajām lielajām pārmaiņām sastāvā 1998.gadā mūzika kļuva nedaudz komerciālāka, sekoja arī panākumi radiostaciju topos un uzaicinājumi koncertēt, bet iecerēm svītru pārvilka grupas ģitārista Raimonda Girviča pāragrā aiziešana Mūžībā 2001.gada nogalē.

“Willow Farm” darbību atjaunoja 2003.gadā, 2006.gadā klajā nāca pirmais albums “Puisēni no zvaigznēm”. 2011.gadā klajā nāca CD “Tev par to nekas nav jāzin’”, arvien retākas kļuva pārmaiņas “Willow Farm” sastāvā, un pēc mērķtiecīga divu gadu darba 2014.gadā dienasgaismu ieraudzīja albums “Filma ar laimīgām beigām”, kurš tika pie mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” nominācijas kategorijā “Labākais pop/rock albums”.

Daudzu gadu garumā grupai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar tekstu autoru Ingus Bērziņu, kura rakstītās rindas savās dziesmās izmanto arī Dons, “Prāta vētra”, “Jumprava” un citi Latvijas mūziķi. 2019.gadā “Willow Farm”, atzīmējot grupas 25 gadu jubileju, ierakstīja albumu “Pasaule ir viss, kas gadās”, kuru laida klajā 2020.gada sākumā.

“Nekad neesam definējuši savu mūzikas stilu. Spēlējam to, ko jūtam, spēlējam tā, kā jūtamies, spēlējam tie, kas jūt. […] svarīgākas par visu ir emocijas, kuras caur mūziku un tekstiem laižam pasaulē. Lai skrien. Mēs tas esam izdzīvojuši un varam pastāstīt, kā mums šajā procesā ir klājies,” Liepājas mūziķiem veltītajā grāmatā “…saknes jau vējš neizplēš” citēts Emīls Dreiblats.